bříza bělokorá

 

Přirozenost, moc a účinek

 

Březová kůra změkčuje a rozpouští. Březové listy jsou přirozenosti mírné.

 

Březový list má močopudné účinky a užívá se při onemocněních ledvin a močových cest. Dále působí proti revmatismu, a to i ve formě koupelí. Březové pupeny používáme k léčbě zánětu kostí a jejich odvápnění. Pupeny stimulují funkci jater, slinivky a sleziny. Březová míza působí na revmatismus a při snížené funkci ledvin.

 

!při dlouhodobém užívání březových listů může docházet k rozpadu červených krvinek, proto nepřekračujeme doporučené dávky ani dobu podávání!

 

arterioskleróza

 

čaj z listů na odvodnění, tři čajové lžičky březového listu přelejeme 500ml vroucí vody a necháme louhovat 5 minut, přecedíme a pijeme ráno, v poledne a večer hrníček teplého čaje slazeného medem

 

artritida

 

odvar z listů pro vnitřní i vnější použití, pět polévkových lžic listů přelejeme 1l studené vody, přivedeme k varu a odstavíme, necháme louhovat 15 minut a potom odvar přecedíme, pijeme ráno a večer vždy po jednom hrníčku, odvar použijeme také na obklady, které  přikládáme na bolavé klouby

vaše zkušenosti s břízou

briza

jana 28.01.2017
mlade listky pouzivam na vlasy, pripadne kupovnou brezovou vodu, ted sem nasla i vybrny sampon

moje zkušenost s břízou

verka.trnkova 23.08.2013
Někdy trpím na písek v močovém měchýři. Nechtělo se mi hned k lékaři pro prášky. Udělala jsem si čaj z břízy a ejhle po dvou dnech bolesti úplně ustaly a již se několik měsíců neobjevily. Protože se říká, že stromy mají duši, nezapomeňte vždy poděkovat za uzdravení. A ony vám rádi pomohou.

Březová voda

Jiřina 14.04.2012
dostala jsem od znamého 2 litry vody z břízy trpím vyším tlakem a mám zanět ledvin jím antibiotika mam strach to kombinovat a je mi líto to vylít co s tím děkují JIŘINA

Re: Březová voda

Kristina 20.04.2012
Dobrý den Jiřinko, březová voda by neměla mít s antibiotiky negativní účinky a neměla by mít ani vliv na tlak, naopak by Vám měla pomoci tělo vyčistit od zánětu a od užívání antibiotik, ale pokud si nejste jistá, raději ji nepijte. Jestli jste uchovala březovou vodu v ledničce, tak by ještě mohla být použitelná a můžete jí třeba i někomu darovat :-).

smazání inzerátu - Eva Fojtíková

Kristina 28.03.2012
Paní Fojtíková, Váš inzerát na březovou vodu jsem smazala, takový inzerát nepatří do sekce "vaše zkušenosti s břízou". Tyto stránky také neslouží k inzerování výdělečné činnosti dalších osob.

Děkuji za pochopení
Kristina Beranová

A víte, že ... ?

 

Na jaře se dobytek vyháněl na první pastvu březovými pruty, aby byl zdravý a nic zlého se mu nestalo a stejně tak i dětem bylo březovými pruty našleháno, aby byly zdravé.

Přijímám platby kartou 

a

papírové poukázky: 

Edenred Compliments

Edenred Benefits

Edenred Multi

Edenred Medica

 

Relax Pass

Dárkový Pass

Flexi Pass

Fokus Pass

Bonus Pass

Kontakt

Mgr. Kristina Beranová Tradiční čínská medicína
Masáže - Rakovník
Lékařský dům - 3. patro
Husovo nám. 2347
tel.: 606 925 285 info@lecivapriroda.cz