jalovec obecný

 

Přirozenost, moc a účinek

 

Jalovec je horký a suchý na třetím stupni, plody zahřívají na třetím a suší na prvním stupni. Pryskyřice je horká a suchá na druhém stupni.

 

Jalovcové bobule (jalovčinky) se dnes uplatňují hlavně při léčbě bolestí kloubů a páteře, především revmatického původu. Zlepšují trávení, odstraňují nadýmání a bolesti žaludku spojené s nedostatečným trávením. Používají se také jako lék proti kašli. V případě vnějšího použití jalovcové masti a oleje dráždí a prokrvují pokožku a tím napomáhají k její regeneraci a k hojivým procesům. Vzácně se může na jalovčinky vyskytnout alergie, která se projevuje bolestivostí ledvin, a to již při lehkém poklepu nebo dotyku. V takovém případě musíme léčbu jalovčinkami ihned přerušit a v jejich užívání úplně ustat.

  

!jalovec nesmíme vůbec užívat při glomerulonefritidě, nefroskleróze, v době těhotenství a kojení!

 

poranění a rány

 

odvar na obklady z jalovcového jehličí, 50 - 100g čerstvého jalovcového jehličí zalejeme 500ml studené vody a přivedeme k varu, vaříme 20 - 30 minut, pak necháme odvar 15 minut louhovat, přecedíme a namáčíme do něj plátýnko, které přikládáme na rány, případně odvarem rány jenom potíráme a vymýváme

vaše zkušenosti s jalovcem

slečna

oli 09.08.2013
já použila jalovcové mazání na páteř z jalovčinek:) lepší než různé emulze za statisíce..

A víte, že ... ?

 

Jalovec má od pradávna pověst magické rostliny. Jalovcová větvička chránila proti zlým duchům a čarodějnicím a u starogermánských kmenů bylo součástí pohřebních rituálů vykuřování jalovcovým dřevem.

Přijímám platby kartou 

a

papírové poukázky: 

Edenred Compliments

Edenred Benefits

Edenred Multi

Edenred Medica

 

Relax Pass

Dárkový Pass

Flexi Pass

Fokus Pass

Bonus Pass

Kontakt

Mgr. Kristina Beranová Tradiční čínská medicína
Masáže - Rakovník
Lékařský dům - 3. patro
Husovo nám. 2347
tel.: 606 925 285 info@lecivapriroda.cz