jírovec maďal (kaštan koňský)

 

Přirozenost, moc a účinek

 

Kaštany stahují dohromady, suší, stírají a nadýmají, avšak nejsou tak studené přirozenosti jako jiné žaludy, protože sladkost v nich obsažená je patrně jejich horkostí.

 

Kaštan má protizánětlivé účinky, tlumí a odstraňuje otoky, ovlivňuje pružnost a pevnost cév. Dále ho můžeme použít k léčbě hemoroidů, křečových žil, bércových vředů a při zánětu žil, při kožních zánětech a na popáleniny. Také příznivě působí na některé druhy migrén.

 

!květy, plody, kůra i listy kaštanu jsou mírně toxické a ovlivňují funkci hormonů nadledvinky, proto je třeba léčbu občas přerušovat!

 

bolesti zad

 

kaštanový obklad, čerstvé kaštany oloupeme a bílé jádro rozemeleme nebo najemno nastrouháme, naplníme jím nejlépe povlak na malý polštářek nebo plátěný pytlík a přiložíme na bolavé místo

 

revmatismus

 

tinktura z kaštanů, tři hrsti kaštanů oloupeme, nakrájíme nadrobno a napěchujeme do sklenice, vše pak zalejeme 45% alkoholem tak, aby kaštany byly ponořeny, sklenici uzavřeme, necháme louhovat minimálně dva měsíce při pokojové teplotě a občas láhví zatřepeme, pak výluh přecedíme a uložíme v chladu, při potížích potíráme postižené klouby, nepoužívat vnitřně, pouze jako mazání

vaše zkušenosti s kaštanem

Sedlíkovice

fundova 05.01.2019
každý rok si jej nakládam pomahá při otoku kolena...jedinečné!!!!!

A víte, že ... ?

 

Kaštan se dostal do Evropy pravděpodobně v 16. století, kdy byl dovezen ze zahrad tureckého sultána v tehdejší Konstantinopoli (dnešní Istanbul). Název koňský získal, podle Matthioliho, protože Turci krmili koně kaštany.

Přijímám platby kartou 

a

papírové poukázky: 

Edenred Compliments

Edenred Benefits

Edenred Multi

Edenred Medica

 

Relax Pass

Dárkový Pass

Flexi Pass

Fokus Pass

Bonus Pass

Kontakt

Mgr. Kristina Beranová Tradiční čínská medicína
Masáže - Rakovník
Lékařský dům - 3. patro
Husovo nám. 2347
tel.: 606 925 285 info@lecivapriroda.cz