pelyněk černobýl

 

Přirozenost, moc a účinek

 

Pelyněk jest přirozenosti horké na druhém, a suché dokonale na prvním stupni. Mocí svou otvírá, vyvádí, ztenčuje, rozděluje a roznáší. Je také subtilné a pronikavé podstaty.

 

Černobýl podporuje vylučování žaludečních šťáv a tím i samotnou žaludeční činnost. Působí na žlučníkové potíže, tlumí křeče v trávicím ústrojí, zejména ve střevech. Dále je účinný při chronickém zánětu průdušek, při menstruačních bolestech a při léčbě lehčích forem epilepsie. Ve formě koupele se používá na unavené a napuchlé nohy nebo ruce.

 

!neužívat dlouhodobě, obsahuje toxický thujon (v menším množství než pelyněk pravý), černobýl není vhodný pro těhotné a kojící ženy!

 

revmatismus

 

koupel z natě černobýlu, 100g pokrájené natě navlhčíme a přelejeme vroucí vodou, necháme louhovat 10 minut, pak přecedíme a přilejeme do vany, voda musí sahat až nad ledviny, koupeme se maximálně 15 minut, po koupeli se nesušíme a mokří se zabalíme do koupacího pláště, lehneme si do postele a pořádně se přikryjeme, v posteli zůstaneme jednu hodinu

vaše zkušenosti s černobýlem

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

A víte, že ... ?

 

Dobře usušenou nať černobýlu můžeme napěchovat do cigaretových dutinek a používat jako tyčinky moxa k ošetřování akupunkturních bodů.

Přijímám platby kartou 

a

papírové poukázky: 

Edenred Compliments

Edenred Benefits

Edenred Multi

Edenred Medica

 

Relax Pass

Dárkový Pass

Flexi Pass

Fokus Pass

Bonus Pass

Kontakt

Mgr. Kristina Beranová Tradiční čínská medicína
Masáže - Rakovník
Lékařský dům - 3. patro
Husovo nám. 2347
tel.: 606 925 285 info@lecivapriroda.cz