truskavec ptačí (rdesno ptačí)

 

Přirozenost, moc a účinek

 

Truskavec je přirozenosti studené a suché na druhém stupni. Chuti jest trpké, a proto moci skrčující, stahující a svraskující.

 

Truskavec patří k močopudným rostlinám, užívá se při onemocnění ledvin a močového měchýře, při ledvinovém a močovém písku a kamenech, cukrovce, chorobách žlučníku, při revmatismu a dně. Uvolňuje hleny a usnadňuje odkašlávání při chronických zánětech průdušek a astmatu. Také příznivě ovlivňuje látkovou výměnu, podporuje metabolismus, zvyšuje vylučování odpadních látek, čistí játra a krev. Vně se čerstvý rozdrcený truskavec přikládá na krvácející rány, vředy a zánětlivé otoky. 

 

borelióza

 

čistící odvar, 100g natě truskavce přelejeme 400ml studené vody a přivedeme k varu, vaříme 1 minutu, odvar pak necháme 30 minut louhovat, přecedíme a ihned ještě teplé vypijeme, odvar užíváme 4x denně

Truskavec je přirozenosti studené a suché na druhém stupni. Chuti jest trpké, a proto moci skrčující, stahující a svraskující.

vaše zkušenosti s truskavcem

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

A víte, že ... ?

 

Již starověký lékař Galénos pravil, že truskavec je jednou z hlavních věcí proti všelikým zánětům a horkostem, pročež i voda z něj vypálená  jest velice chválena proti každé vnitřní i zevní horkosti ať na játrech, žaludku, hlavě, ledvinách i měchýři.

Přijímám platby kartou 

a

papírové poukázky: 

Edenred Compliments

Edenred Benefits

Edenred Multi

Edenred Medica

 

Relax Pass

Dárkový Pass

Flexi Pass

Fokus Pass

Bonus Pass

Kontakt

Mgr. Kristina Beranová Tradiční čínská medicína
Masáže - Rakovník
Lékařský dům - 3. patro
Husovo nám. 2347
tel.: 606 925 285 info@lecivapriroda.cz