mléko a smetana

  

mléko

 

Mléko je obecně považováno za zdravou potravinu, ale ne každý mléko snese. Mléko obsahuje beta-laktoglobulin, který je organismus schopen štěpit asi jenom do stáří 1,5 roku  a protein kasein, který může vyvolávat alergie jak u dětí, tak i u dospělých. Kasein neobsahuje kozí mléko, ale oproti kravskému má zase více tuku. Pro lidi se žaludečními vředy je trávení kozího mléka snažší.

 

Mezi kladné stránky mléka plnotučného i odstředěného (odtučněného) patří vysoký obsah látek , které jsou pro náš organismus nezbytné, jsou to bílkoviny, vitamíny řady B (B1, B2, B6, B12), niacin, vápník, fosfor a zinek. Odstředěním tuku se mírně zvyšují v nízkotučném mléce koncentrace vitamínů řady B a minerálních látek. Bohužel se ale při odstředění spolu s tukem ztrácí i vitamín A. Při vaření mléka se zase ničí vitamín B12.

 

smetana

 

Smetana, spolu s plnotučným mlékem, obsahuje velké množství tuku. Smetanové výrobky jako takové obsahují množství vitamínu A, vápníku a fosforu, ale mají vysoký obsah nasycených tuků. Podmáslí má mnohem méně tuku než smetana, která se nám ve formě šlehačky zdá lehce stravitelná, protože ji z části tvoří vzduch. Zakysaná smetana naopak obsahuje tuku méně.

Přijímám platby kartou 

a

papírové poukázky: 

Edenred Compliments

Edenred Benefits

Edenred Multi

Edenred Medica

 

Relax Pass

Dárkový Pass

Flexi Pass

Fokus Pass

Bonus Pass

Kontakt

Mgr. Kristina Beranová Tradiční čínská medicína
Masáže - Rakovník
Lékařský dům - 3. patro
Husovo nám. 2347
tel.: 606 925 285 info@lecivapriroda.cz