mařinka vonná

 

Mařinku málokdy podáváme samostatně, protože se z ní uvolňuje kumarin (způsobuje její omamnou vůni), který je pro tělo škodlivý, proto ji raději přidáváme do čajových směsí. V malých dávkách má mařinka uklidňující účinky a působí proti křečím. Působí proti nespavosti, bolestem břicha, nadýmání, ledvinovým kamenům, proti bušení srdce a hysterii.

 

!kumarín obsažený v mařince způsobuje při jednorázovém překročení dávky silnou bolest hlavy, závratě a pocity na zvracení, při dlouhodobém podávání je ohrožena funkce jater, může dojít k zástavě dechu!

 

stres

 

čaj z natě, jednu polévkovou lžíci natě přelejeme 250ml vroucí vody a necháme 5 minut louhovat, přecedíme a pijeme denně maximálně dva hrníčky, denní dávku nesmíme překročit, vyšší dávky mohou vést k nevolnosti a bolestem hlavy

 

vaše zkušenosti s mařinkou

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

A víte, že ... ?

 

Mařinka byla v minulosti považována za významnou léčivou a magickou bylinu. Byla zasvěcena bohu války Martovi, a proto měla schopnost bránit před střelnou, bodnou i sečnou zbraní. Také chránila před veškerým zlem toho, kdo ji nosil ve váčku na krku.

 

Přijímám platby kartou 

a

papírové poukázky: 

Edenred Compliments

Edenred Benefits

Edenred Multi

Edenred Medica

 

Relax Pass

Dárkový Pass

Flexi Pass

Fokus Pass

Bonus Pass

Kontakt

Mgr. Kristina Beranová Tradiční čínská medicína
Masáže - Rakovník
Lékařský dům - 3. patro
Husovo nám. 2347
tel.: 606 925 285 info@lecivapriroda.cz