rozmarýna lékařská (rozmarýn)

 

Přirozenost, moc a účinek

 

Rozmarýna jest přirozenosti horké a suché na prvním stupni. Rozděluje a ztenčuje vnitřně i zevně všechny hrubé vlhkosti.

 

Rozmarýn podporuje tvorbu žluče a prokrvení trávicího traktu. Užívá se proti nadýmání, špatnému trávení a bolestem trávicího ústrojí. Odstraňuje pocity únavy a fyzické vyčerpanosti. Je močopudný, zvyšuje krevní tlak a prokrvuje pánev.

 

!není vhodný pro těhotné a kojící ženy a pro osoby se zánětem ledvin a jater!

 

nízký krevní tlak

 

víno z rozmarýnu,  85g natě rozmarýnu vložíme do 1l suchého bílého vína a necháme 8 dní louhovat, přecedíme a uskladníme v chladu, při potížích užíváme jednorázově 20 - 50ml vína

 

péče o vlasy

 

dezinfekční a čistící tinktura , není vhodná pro citlivou pokožku, nať čerstvého rozmarýnu (může být i sušený) pokrájíme a napěchujeme do sklenice, zalejeme vodkou, uzavřeme a necháme 14 dní v teple a na světle louhovat, potom přecedíme, rozmarýn vymačkáme, tinkturu uzavřeme do tmavé sklenice a uchováváme v ledničce, vždy před použitím naředíme tinkturu destilovanou vodou v poměru 1 díl tinktury na 10 dílů vody, po umytí vlasů vmasírujeme do vlasů

 

 

 

vaše zkušenosti s rozmarýnem

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

A víte, že ... ?

 

Rozmarýn byl symbolem lásky a smrti. Říká se mu "mořská rosa" a je považován za magickou bylinu. Uložen pod lůžko chrání spícího před vším zlým.

Přijímám platby kartou 

a

papírové poukázky: 

Edenred Compliments

Edenred Benefits

Edenred Multi

Edenred Medica

 

Relax Pass

Dárkový Pass

Flexi Pass

Fokus Pass

Bonus Pass

Kontakt

Mgr. Kristina Beranová Tradiční čínská medicína
Masáže - Rakovník
Lékařský dům - 3. patro
Husovo nám. 2347
tel.: 606 925 285 info@lecivapriroda.cz